Lista filmów o fryzjerstwie jest tak bogata, że aż ciężko jest wybrać top listę. Ile osób tyle różnych opinii na temat tej tematyki. W tym artykule chciałabym polecić Wam listę filmów, które moim zdaniem są godne plecenia a i dzięki którym działania fryzjerskie nie będą nam obce.

Mąż Fryzjerki

Fabularny film produkcji francuskiej z 1990 roku Przedstawia historię młodego chłopca, który zakochuje się we fryzjerce. Raz w tygodniu pojawia się w jej salonie. Po latach poznaje swoją przyszłą żonę i jak się okazuje także fryzjerkę. Film nie tylko dla osób, które chciałyby się dowiedzieć czegoś o fryzjerstwie, ale także ukazujący siłę uczucia i naszą obsesję tym punkcie. Bardzo dobry film, akurat na wolny sobotni lub piątkowy wieczór. Najlepiej oglądać go we dwójkę.

Salon piękności

Film produkcji amerykańskiej z 2005 roku. Komedia, przedstawiająca historię kobiety, która odważyła się postawić na swoim i otworzyć własny salon. Produkcja przedstawia perypetie właścicielki a take jej pracowników, fryzjerów i stylistów, dzięki temu dziełu możemy się dowiedzieć, że dobrego fachowca nie da się ograniczyć, tak samo jak nie uda się powstrzymać kobiet przed mówieniem tego co myślą. Jeżeli chcecie trochę się pośmiać to ten film jest zdecydowanie dla Was.

Nie zadzieraj z fryzjerem

Kolejna, moim zdaniem, genialna produkcja amerykańska, w której zobaczymy perypetie młodego komandosa. Jego największym marzeniem jest ścinanie i pielęgnacja włosów. Trochę przekolorowany film, ukazujący jak ważna jest siła marzeń i jak bardzo trzeba się postarać aby osiągnąć swój cel. Film rozbawi Cię do łez! Gorąco polecam!

Barbershop

Produkcja amerykańska z 2002 roku. W tym filmie poznajemy historię młodego człowieka, który odziedziczył salon fryzjerski po swoim ojcu. Kiedy nie układa mu się w biznesie, postanawia sprzedać salon. Po czasie jednak dochodzi do wniosku, że popełnił błąd i za wszelką cenę dąży do odzyskania miejsca, tak bardzo związanego z historią jego rodziny. Komediodramat, który z pewnością doprowadzi Was do łez, a także rozbawi.

Barbershop 2: Z powrotem w interesie

Kontynuacja pierwszej części filmu z 2002 roku. Jeżeli zainteresuje Was pierwsza część to myślę, że nie będziecie się długo zastanawiać nad obejrzeniem drugiej części.

To moich pięć top fryzjerskich filmów. A wy?  Macie swoje ulubione? A może Waszym zdaniem na tej liście powinny się znaleźć inne produkcje? Dajcie znać w komentarzach. Chętnie skorzystam z Waszego doświadczenia filmowego i może uda mi się trafić na kolejne filmowe perełki o fryzjerstwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *