Każda z nas jest niesamowicie piękną kobietą, nie zawsze jednak to dostrzegamy. Pytanie czemu? Bo mamy kompleksy. Nie warto się tego trzymać, uroda przemija, a piękno to nie tylko nasz wygląd, ale przede wszystkim to co sobą reprezentujemy i to co robimy, nie tylko dla siebie, ale także dla innych. Przed wami 5 pięknych kobiet, które warto naśladować.

Kobiety o których przeczytacie w moim wpisie są piękne, nie tylko dlatego, że są sławne czy mają ładną buzię. Są też bardzo wartościowymi osobami, od których możemy się wiele nauczyć i naśladować. Zapraszam Was do zapoznania się z tymi wspaniałymi kobietami!

Joanne Kathleen Rowling

5 pięknych kobiet, które warto naśladować

Zapewne większość z Was zna ją jako autorkę bestsellerowej powieści Harry Potter. J. K. Rowling jest nie tylko piękną kobietą, ale także angażuje się w działalność charytatywną. Założyła Lumos.

Lumos jest międzynarodową organizacją pozarządową, zajmującą się poprawą życia będących pod opieką władz publicznych dzieci, mieszkających w instytucjonalnych formach opieki. Na świecie osiem milionów dzieci wychowuje się poza rodziną.

Ponad 90 procent z nich nie stanowią sieroty. Są to dzieci, które oddzielono od rodziny z powodu biedy, niepełnosprawności, rzadziej dlatego, że były zaniedbywane przez rodziców, czy występowały z nimi problemy wychowawcze. Lumos uważa, że ta instytucjonalizacja jest formą przemocy, bo takie doświadczenie pozostawia na całe życie ślady w psychice.

Organizacja pracuje na siedmiu różnych poziomach – od indywidualnego dziecka do rządzących – by poprawić system opieki socjalnej i edukacji, zmieniać postawy, pomagać dzieciom przenieść się z zakładów opieki do rodzin zastępczych. Wszystko po to, by do 2030 roku żadne dziecko nie podlegało instytucjonalizacji. W tej chwili fundacja pracuje nad projektami w Bułgarii, Czechach, Mołdawii, Czarnogórze, Ukrainie. A J.K. Rowling nie tylko angażuje się w zbieranie funduszu. Cały dochód ze sprzedaży książki “Baśnie barda Beedle” przekazywany jest organizacji.

Meadow Walker

5 pięknych kobiet, które warto naśladować

Córka nieżyjącego Paula Walkera, amerykańskiego aktora. Większość ludzi kojarzy Paula Walkera tylko z filmów oraz niesamowitej kolekcji wspaniałych samochodów, którymi się pasjonował. Jednak w Stanach Zjednoczonych Paul Walker słynął jeszcze jako działacz charytatywny. Swego czasu założył nawet fundację „Reach Out Worldwide”, która skupiała się na pomocy ofiarom katastrof naturalnych.

Meadow Walker postanowiła kontynuować dzieło ojca i powołała do życia fundację jego imienia. Meadow podkreśla, że pasjami słynnego aktora był ocean, ratowanie zwierząt i pomaganie najbardziej potrzebującym ludziom. Nowo powstała fundacja im. Paula Walkera pójdzie właśnie tym śladem.

Jej głównym zadaniem będzie dofinansowanie studentów i badań w zakresie oceanografii. Zdobyta wiedza ma pomóc w stawieniu czoła przyszłym wyzwaniom. Fundacja chce ochraniać oceany, środowisko naturalne i ludzi. Fundacji założonej przez Meadow Walker przyświeca bardzo zgrabne, proste i mocne hasło – DO GOOD.

Angelina Jolie

5 pięknych kobiet, które warto naśladować

Tej Pani, chyba nikomu nie trzeba jej przedstawiać. Jest uważana za jedną z najpiękniejszych aktorek Hollywood. W działalność humanitarną Angelina Jolie zaangażowała się po pobycie w Kambodży w 2001 roku, gdzie kręciła zdjęcia do filmu “Lara Croft: Tomb Raider”.

Ogrom biedy, jaki zobaczyła, skłonił ją do zwrócenia się do Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców o informacje dotyczące miejsc, w których występują podobne problemy.

W ciągu następnych miesięcy aktorka odwiedziła szereg obozów uchodźców na całym świecie, aby poznać sytuację i warunki, jakie w nich panują. W lutym 2001 Jolie wyruszyła na swoją pierwszą, osiemnastodniową misję humanitarną do Sierra Leone i Tanzanii, a także spotkała się w Pakistanie z uchodźcami z Afganistanu, na rzecz których przekazała milion dolarów.

Będąc pod wrażeniem zaangażowania aktorki w działalność humanitarną, 27 sierpnia 2001 roku Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców mianował Jolie w siedzibie biura w Genewie Ambasadorem Dobrej Woli tejże instytucji. Sama Jolie po odebraniu nagrody powiedziała:

Nie możemy się zamknąć na informacje i ignorować faktu, że miliony ludzi cierpią. Po prostu chcę pomóc. Nie wierzę, że tylko ja tak czuję. Wydaje mi się, że wszyscy chcemy sprawiedliwości i równości, szansy na to, by życie nabrało sensu. Wszyscy chcielibyśmy wierzyć, że gdy my będziemy w złej sytuacji, ktoś nam pomoże.

Angelina Jolie angażuje się w działania na rzecz człowieka po dzisiejszy dzień. Za zasługi Jolie na płaszczyźnie działalności humanitarnej Stowarzyszenie Korespondentów ONZ (UNCA) wręczyło aktorce w 2003 nagrodę Sergio Vieira de Mello Citizen of the World, zaś w roku 2005 została laureatką Global Humanitarian Award ufundowanej przez United Nations Association of the United States of America.

Michelle Obama

5 pięknych kobiet, które warto naśladować

Jak większość poprzednich pierwszym dam, zaangażowała się w działalność społeczną, m.in. w propagowanie powszechnego dostępu do opieki zdrowotnej.

Zajmowała się także rozpowszechnianiem zdrowego stylu życia. W 2010 rozpoczęła program walki z otyłością, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, pod nazwą „Let’s Move”. Tym samym zaapelowała do koncernów żywnościowych, by zmieniły swoją politykę marketingową.

W wyniku tego, prezydent zobowiązał agencje federalne do opieki nad programem zdrowego żywienia. Ponadto pierwsza dama powołała fundację Partnership for Healthy America, która miała się zająć walką z otyłością. W 2011 zachęcała Amerykanki do jak najdłuższego karmienia piersią dzieci, powołując się na badania, które mówiły, że dłuższy okres karmienia piersią zmniejsza ryzyko nadwagi. Za swoją działalność otrzymała nagrodę Big Help Award w marcu 2010 roku.

Pełniąc obowiązki pierwszej damy, określała trendy w modzie amerykańskiej. Według prasy amerykańskiej jej stroje prezentują się nienagannie, dzięki czemu w marcu 2009, zaprezentowała się na okładce „Vogue’a”.

Gal Gadot

5 pięknych kobiet, które warto naśladować

Gal Gadot ma rodzinę prawdziwie międzynarodową – jej krewni pochodzą z Białorusi, Rosji, Niemiec, Austrii, Litwy i… Polski. Polką i do tego warszawianką jest babcia gwiazdy ze strony ojca. Zanim jeszcze zaczęła marzyć o karierze w Hollywood, Gal Gadot rzucała tęskne spojrzenia w stronę modelingu. Jako 18-latka zdobyła tytuł Miss Izraela, a w 2004 roku reprezentowała Izrael w konkursie Miss Universe.

Zanim jednak zaprzyjaźniła się z wybiegiem, Gal postanowiła spłacić dług społeczeństwu i odbyć obowiązkową w Izraelu (również dla dziewcząt) dwuletnią służbę wojskową. Aktorka znana z filmu “Wonder Woman” nigdy nie kryła się ze swoim silnym poczuciem patriotyzmu. Kiedy konflikt w strefie Gazy się zaostrza, Gal natychmiast publikuje zdjęcie, na którym widać, jak ona i jej córka Alma modlą się.

Wysyłam swoją miłość i modlitwy do moich braci Izraelczyków – napisała Gadot na Facebooku. – Szczególnie do tych wszystkich dziewcząt i chłopców, którzy ryzykują swoje życie, chroniąc nasz kraj przed straszliwymi aktami przemocy dokonywanymi przez Hamas, którzy ukrywają się jak tchórze za kobietami i dziećmi.

Zaraz po wyjściu z wojska gwiazda zaczęła studiować prawo i stosunki międzynarodowe. Gal Gadot, myśli oprócz aktorstwa o karierze dyplomatki i wspierania działania, które mają zakończyć konflikt w stregie Gazy. Prócz rozwijania kariery aktorskiej, Gabot wychowuje dwie córeczki – starszą Almę i młodszą Mayę.

Imiona obu córek są nieprzypadkowe, młodsza dziewczynka dostała je na cześć Mai Angelou, amerykańskiej poetki i feministki, imię starszej oznacza po hebrajsku „wszechświat”.

To tylko 5 pięknych kobiet, które zachwycają nie tylko urodą, ale swoją determinacją i tym co robią dla innych. A według Was kto powinien się jeszcze znaleźć w tym zestawieniu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *