Niedawno wpadła mi w ręce książka książka „Polki. Spełnione profesjonalistki, Rodzinne Panie Domu czy Obywatelki Świata”, która maluje portret współczesnych Polek szczegółowo i z wielu perspektyw – od portretu rodzinnego, polityki i Kościoła, po „prześwietlenie kobiecej torebki”. Dzięki niej można dowiedzieć się wiele, m.in. jakie Polki są naprawdę.

Autorki malują portret współczesnych Polek szczegółowo i z wielu perspektyw – od portretu rodzinnego i pejzażu z widokiem na pracę, politykę i kościół, po „prześwietlenie kobiecej torebki” a nawet zajrzenie do łóżka. O czym marzą Obywatelki Świata? Czy Rodzinnym Paniom Domu zdarzają się skoki w bok? Jak często chodzą do kościoła Spełnione Profesjonalistki, a na kogo głosują Osamotnione Konserwatystki? Odpowiedzi zawarte w książce uczą, bawią i zachęcają do refleksji.

Dzięki nowoczesnej analizie badawczej – tzw. analizie skupień, wyłoniło się aż siedem segmentów Polek: Spełnione Profesjonalistki, Obywatelki Świata, Zachłanne Konsumpcjonistki, Rodzinne Panie Domu, Niespełnione Siłaczki, Rozczarowane Życiem oraz Osamotnione Konserwatystki.

Kobiety w tych segmentach różnią się po części cechami demograficznymi, ale, co znacznie ciekawsze, przede wszystkim wyznawanymi wartościami, światopoglądem, potrzebami, podejściem do życia, pracy czy rodziny.

Jakie Polki są naprawdę?

Jakie są Polki?

Jakie są Polki?

Jakie są Polki?

Jakie są Polki?

Jakie są Polki?

Jakie są Polki?

Jakie są Polki?

Czy warto przeczytać tę książkę?

Książka ta jest skrzynią skarbów. Autorki, Katarzyna Pawlikowska oraz Dominika Maison, zastosowały podejście, które znacznie wykracza poza powszechnie znane demograficzne ramy badawcze. Ta metoda pozwala pokazać jakie Polki są naprawdę.

Wiedziały, że bez zrozumienia motywacji, preferencji, światopoglądu a nawet poczucia humoru Polek, nie będzie możliwe stworzenie ich wiarygodnego portretu.

To książka, która może zaciekawić socjologów i sfrustrowanych małżonków, dziennikarzy i ojców, braci oraz kochanków, biznesmenów i studentów, a w szczególności, jeśli nie przede wszystkim, każdą Polkę, która interesuje się współczesnym światem i szuka w nim swojego miejsca.

Książkę możecie nabyć tutaj.

Jakim typem Polki jesteś?

Czy możesz utożsamiasz się z którąś grupą Polek? Jeśli tak, pokaż nam którym typem Polki jesteś, zostawiając komentarz pod tym tekstem. Jesteśmy bardzo, bardzo ciekawi Waszych wyników! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *